Namazi i kurban bajramit 2019


2019-11-15 02:16 Bashksia Islame e Kosovs ka br t ditur se namazi i Kurban Bajramit falet n 06: 37, t ciln do ta udhheq Jakup ef. unaku, drejtor i Medreses Alaudin n Prishtin. Manifestimi qendror pr territorin e Kosovs, kushtuar fests s Kurban Bajramit, mbahet n Xhamin e Madhe n Prishtin

Ai ka thn pr Telegrafin se namazi i Bajramit falet n ora 07: 01 minut, derisa namazi i sahabut falet n ora 05: 45 minuta, duke shtuar se ceremonia kryesore e faljes s namazit t Kurban Bajramit do t mbahet n Xhamin e Madhe n Prishtin. namazi i kurban bajramit 2019 13 jul 2012 urime muaji i bekuar i ramazanit. 12 jul 2012 10 aug 2019 albanian islamic cultural center wishes you all a blessed eidul adha mubarak qendra islame kulturore shqiptare ju urojme festen e kurban bajramit 2019 1440 h

Nga namazi i sabahut, natn e kurban bajramit e deri n namazin e ikindis t dits s katrt t bajramit, pr haxhinjt e pr ata q nuk kan shkuar n haxh, pr secilin mashkull e femr, n qoft se t falet me xhemat, apo vetm, pas namazeve farz, sa po t jap selam sht vaxhib t namazi i kurban bajramit 2019

Oct 27, 2012 Video reportazh nga Klan Kosova Falja e Namazit te Kurban Bajramit ne Mitrovic Aug 16, 2018 BFIja n Republikn e Maqedonis informon se dita e Kurban Bajramit bie m, dit e mart. Manifestimi qendror bhet n Xhamin e Mustafa Pashs n Shkup, ndrsa falja e Namazit t Kurban Bajramit kryhet n ora 06: 28. Nga Ministria pr Pun dhe Politik Sociale kan br t ditur se namazi i kurban bajramit 2019Gallery Namazi i kurban bajramit 2019